Facultatea de Îmbunătățiri Funciare și Ingineria Mediului din cadrul Universității de Științe Agronomice și Medicină Veterinară (USAMV) București și Garda Națională de Mediu au anunțat, joi, încheierea Pactului Național pentru Mediu. ‘Acest document strategic marchează un angajament ferm de colaborare între Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, instituțiile aflate în coordonarea, subordonarea sau sub autoritatea sa...







