Începând din anul școlar următor, „Educația pentru sănătate”, o disciplină opțională predată în prezent în foarte puține școli, ar putea deveni materie obligatorie pentru toți elevii din România, potrivit unui proiect legislativ inițiat de PSD și depus, recent, la Parlament. Inițiativa vine pe fondul unor date îngrijorătoare privind sănătatea și comportamentele de risc în rândul...






