Profesorii au mutat în această săptămână protestul de la Palatul Victoria, la Parlament. Angajaţii din Educaţie cer aleşilor să modifice legea salarizării. Ei vor să nu mai fie comasate şcoli, să crească bursele pentru elevi, dar şi salariile pentru profesori. Își doresc profesorii ce își doreau și săptămâna trecută când au blocat Bucureștiul și acum câteva...










