Bacău: Un elev în vârstă de 15 ani din Buhoci a murit la școală în timpul unei pauze

Un minor în vârstă de 15 ani, din localitatea Buhoci, a murit la școală, în timpul unei pauze între ore, a informat, joi, Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Bacău.
”Polițiștii și echipajul de ambulanță au ajuns la fața locului și au început manevrele de resuscitare. Din păcate, minorul de 15 ani a decedat”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, Cătălina Crețu.
Potrivit unor surse din cadrul anchetei, victima se afla împreună cu doi colegi, într-o pauză între orele de curs, iar la un moment dat i s-a făcut rău și a căzut.
Polițiștii efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă. AGERPRES / (AS – redactor: Gabriel Apetrii, editor: Marius Frățilă, editor online: Gabriela Badea)
Afisari: 2827
Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat
exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de
dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice
modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă,
în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea
ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing – marketing@agerpres.ro.
